Bluza – ubranie dla aktywnych

Bluza – ubranie dla aktywnych

Każdy, kto regularnie uprawia sport wie, że zima nie zwalnia nikogo (a raczej nie powinna) z uprawiania aktywności fizycznej. Wiadomo, że wówczas na zewnątrz panują mniej dogodne warunki i trzeba się ubierać znacznie cieplej. Jednak nie jest to powód, by całkowicie zrezygnować z uprawiania sportu. Wystarczy ubrać się cieplej, zrobić porządną rozgrzewką i można ruszać biegiem przed siebie lub ćwiczyć na świeżym powietrzu. Przy odpowiednim stroju żaden mróz nie będzie straszny, a my dodatkowo zahartujemy się na niższe temperatury.

Jaką bluzę wybrać?

bluza biegowa
bluza biegowa

Ciepła bluza to po prostu „must have” na zimę w każdej damskiej szafie. Jest ciepła, wygodna i bardzo praktyczna, więc czemu z panie miałby z nie zrezygnować. Wiadomo, że takie rozwiązanie nie sprawdzi się na oficjalne wyjścia, czy do biura, ale na co dzień i podczas treningu będzie wyjściem idealnym. Kupując zimową bluzę w pierwszej kolejności powinnyśmy zastanowić się, czego oczekujemy od tej bluzy. Jeżeli chcemy, by bluza służyła nam tylko do chodzenia na zakupy, zimowe spacery oraz siedzenia w domu w ciepłym stroju, warto kupić ciepłą bluzę. Może być ona dodatkowo ocieplona pluszem lub rodzajem futerka. Jest to świetne rozwiązanie, gdyż daje ciepło i wzbogaca stylizację o nowy akcent.Gdy jednak zakup bluzy motywowany jest jej wykorzystaniem do treningów, biegania itp., warto postawić na typowo sportową bluzę, z odpowiednich materiałów, która

Bluza do biegania damska
Bluza do biegania damska

właśnie sprawdzi się m.in podczas biegania itp. Bluza do biegania damska powinna być wygoda, przepuszczać powietrze. itp. Bluza biegowa częściej jest przylegająca do ciała niż jej codzienne odpowiedniki. Nie jest także aż tak ciepła, bo ma za zadanie umożliwić organizmowi oddychanie, a nie zapewnić mu maksymalny poziom ciepła. oczywiście bluzy typowo sportowe sprawdza się także na co dzień, a te codzienne możemy wykorzystać podczas treningu. Wszystko zależy od naszego tylu, sposobu bycia, stylu życia i od tego, co my wybierzemy.

Materiał najlepszy na bluzę

bluza do biegania na zimę
bluza do biegania na zimę

Materiały, których robione są bluzy to osobny temat. Zazwyczaj bluzy szyje się z dzianiny. Jest ona o wiele bardziej rozciągliwa niż tkanina, a także ma mniej formalny charakter. Obecnie dzianiny są bardzo popularne produkuje się z nich swetry, skarpetki itp. Nie należy zapominać, że większość „dresowych” ubrań zrobionych jest właśnie z dzianiny. Jest ona wygodniejsza i bardziej komfortowa dla użytkownika.
Obecnie na rynkach triumfy święci dżersej, z którego są robione najróżniejsze ubrania, m.in. właśnie bluzy, t-shirty, dresowe spodnie itp. Ma ona raczej mało oficjalny wygląd. Innym pomysłem na materiał na bluzę jest oczywiście polar. Polar jest to właśnie rodzaj dzianiny, który produkuje się z PET i innych tworzyw sztucznych. Materiał ten odznacza się zdolnością do odpychania od siebie cząsteczek wody (hydrofobowość) oraz dobrą izolacją ciepła. Ponadto polar posiada lepsze właściwości termoizolacyjne od wełny i co ciekawe nie traci ich w przypadku zmoczenia materiału. Pomimo tych izolacyjnych zdolności polar posiada właściwości umożliwiające odparowanie potu. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza przy produkcji odzież sportowej, której użytkowanie wiąże się ze zwiększonym wydalaniem potu. Warto więc zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest bluza i wybrać właściwie.

Gdzie kupić bluzę?

Prawdziwym skarbcem, jeśli chodzi o ubrania sportowe, są wielkie sklepy oferujące ubrania sportowe oraz sprzęt sportowy i rekreacyjny. możemy tam znaleźć wysokiej jakości ubrania, pozwalające na intensywne uprawianie sportu bez niedogodności. Do zimowych treningów na świeżym powietrzu dobrze wybrać bluzy dobrej jakości, które zapewnią nam ciepło oraz odparowanie potu. W takich sklepach z pewnością znajdziemy takie ubrania. Ku zdziwieniu niektórych osób ubrania typowo sportowe pojawiają się ostatnio w typowych sieciówek. Co ciekawe niektóre z nich wcale nie ustępują jakością ubraniom firm, które zajmują się wyłącznie dystrybucją takiej odzieży. Warto zobaczyć co wspomniane sieciówki mają w ofercie, bo może się okazać, że znajdziemy tam bluzę idealną dla nas. Kolejnym miejscem, gdzie z pewnością każdy dostanie bluzę dla siebie jest internet. Jest on zbieraniną miejsc, w których możemy kupić ubrania. Warto więc odwiedzić witryny internetowe sklepów sportowych, sieciówek, ale też portale aukcyjne. Na tych ostatnich można znaleźć bardzo ciekawe okazy w przystępnych cenach. Nie zapominajmy o lumpeksach, gdzie można kupić markowe, porządne ubrania dosłownie za „psie pieniądze”. Niejednokrotnie będą one lepsze jakościowo niż ubrania kupione np. w internecie z niepewnego źródła. Wystarczy mieść troszkę szczęścia.

Podsumowując bluza będzie świetnym rozwiązaniem na zimę. Można ją wykorzystać jako codzienne ubranie oraz jako strój treningowy. Inna powinna być bluza na zakupy, a inna bluza do biegania na zimę. Najpierw powinniśmy zastanowić się, gdzie będziemy ją nosić i jak jej używać. Bardzo ważne jest, by kupić bluzę wykonaną z dobrego materiału. Istotna jest jego jakość oraz sposób w jaki będzie zachowywał się podczas treningów lub w ciągu dnia.

Tagged , ,

2 thoughts on “Bluza – ubranie dla aktywnych

  1. […] Niemniej jednak, aby trud fizyczny zdołał być zabawą wymagany jest właściwy strój ( bluza do biegania na zimę – to coś co warto mieć w szafie). Trening w niewygodnej garderobie, może odjąć wszelki […]

  2. […] Jednakże, aby wysiłek fizyczny mógł być rozrywką wymagany jest sposobny ubiór ( bluza biegowa – to coś co warto mieć w szafie). Ćwiczenie w niewygodnej garderobie, zdoła odjąć cały […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *