bluza do biegania z kapturem
Bluzy sportowe

Bluzy do biegania z kapturem- zimowy jogging

Lubisz biegać i nie chcesz z tego rezygnować nawet zimą? Bielizna termoaktywna sprawia, że utrzymujemy ciepło i nawet w chłodne dni nie musimy rezygnować z aktywności fizycznej. Takie zabezpieczenie to jednak nie wszystko i warto zaopatrzyć się także w bluzę do biegania z kapturem.
Będziemy mogli ćwiczyć i przemierzać kolejne kilometry dobrze zabezpieczeni przed zmienną pogodą- deszczem i śniegiem.

Historia bluzy z kapturem

Bluza z kapturem stereotypowo kojarzyła się kiedyś z gangami, graficiarzami, skateami czy hip-hopowcami. Kojarzona była jako „strój ulicy”. Potem jednak weszła na salony. Chętnie zaczęli ją nosić sławni ludzie. Obecnie bluza z kapturem jest strojem uniwersalnym, noszonym na co dzień dla wygody, przez tych, którzy cenią miejski styl. Pierwsze bluzy z kapturem powstały już w latach 30-tych XX wieku, jako odzież przeznaczona dla sportowców i pracowników fizycznych. Dopiero w latach 70-tych weszła do kanonu powszechnie noszonej odzieży, najpierw przez subkultury, a potem środowiska raperów i hip-hopowców. Z czasem bluzy z kapturem powróciły do korzeni i są nieodłącznym atrybutem biegaczy.

Bluza do biegania z kapturem

bluza do biegania z kapturem
bluza do biegania z kapturem

Bluzy do biegania z kapturem różnią się od swojego pierwowzoru użytym materiałem. Współczesna bluza do biegania, a właściwie kurtko bluza charakteryzuje się użyciem materiałów wodoszczelnych i pozwalających na dobrą cyrkulację powietrza. Wykonane są najczęściej z poliestru i elastanu, a nie tak jak klasyczne bluzy z kapturem z bawełny z domieszką materiałów sztucznych, choć takie bluzy też wykorzystuje się do biegania. Jednak tylko takie, chroniące nas przed wiatrem, wilgocią, a także odprowadzające nadmiar potu nadają się dla tych, którzy swój trening traktują serio i wykonują systematycznie. Masz butik odzieżowy i klientki często pytają o modne i wygodne bluzy do biegania? W takim razie hurtownia bluz z kapturem Factoryprice.eu jest tym, czego potrzebujesz. W tym miejscu szybko i wygodnie kupisz hurtowo bluzy, które na pewno spodobają się Twoim klientkom. Wystarczy kilka kliknięć i gotowe!

Bluza do biegania z kapturem- także na nocny, czy wieczorny trening

Standardowym dodatkiem w bluzach do biegania z kapturem są odblaski. Umieszczone na rękawach, na plecach lub na kapturze. Dzięki temu biegacz widoczny jest także nocą, czy nad ranem. Posiadanie bluzy z odblaskami jest bardzo praktyczne, gdyż biegając drogami szczególnie w zimowe popołudnia i wieczory jesteśmy kompletnie niewidoczni dla kierowców, jeśli nie posiadamy odblasków. Poza tym jest to dobre rozwiązanie, gdyż nawet posiadając odblaski na rękę, czy na kostkę, możemy zapomnieć ich wziąć ze sobą. Posiadając bluzę z odblaskami nie musimy już się tym martwić.
Ponadto na rynku dostępne są bluzy ciepłochronne, idealne na zimę. Jeśli więc trenuje się zawodowo lub jest się na tyle ambitnym, że treningów nie zaprzestaje się w okresie zimowym, bluza ciepłochronna z kapturem jest niezbędnikiem w szafie. Charakteryzuje się dłuższymi rękawami i ma wycięcia jedynie na kciuki. Mamy więc coś w rodzaju ciepłej bluzy z rękawiczkami.

bluza do ćwicze
bluza do ćwicze

Bluza do ćwiczeń powinna także chronić nasze ciało przed otarciami i podrażnieniami. Producenci odzieży sportowej stosują w tym celu płaskie szwy oraz ochrony zamka pod brodą. Dobrze zaprojektowane bluzy zimowe do biegania chronią skutecznie przed zimnem ale nigdy nie doprowadzają do przegrzania organizmu. Można zakupić także wersję bluzy z kominem, który dodatkowo chroni przed zimnem, a w razie czego można go założyć na głowę, jak kaptur.

Bluzy do biegania
są także doskonale przystosowane do wszystkich potrzeb. Dzięki zastosowaniu tylnej kieszeni,

Bluzy do biegania
Bluzy do biegania

biegacz może schować do niej potrzebne odżywki, czy też telefon komórkowy. Dodatkowo bluza do ćwiczeń często posiada wejście na słuchawki, co jest bardzo praktyczne, jeśli ktoś lubi biegać słuchając audycji radiowych, muzyki, czy audiobooków, a nie zaopatrzył się w słuchawki bezprzewodowe. Mnogość odblasków sprawia, że biegacz zawsze jest widoczny, niezależnie od tego czy biega po leśnych drogach, czy uczęszczanych szosach. Systemy odprowadzania potu stosowane w bluzach z kapturem do biegania, zapewniają komfort nawet podczas długich treningów. Biegacz nie wraca zlany potem, bo bluza zapewnia mu odpowiednią wentylację. Bluzy często posiadają dodatkowe wstawki wspomagające cyrkulację powietrza.

Jeśli trenujesz okazjonalnie i niezbyt intensywnie, nie jest dla Ciebie tak ważną kwestią skuteczne odprowadzanie potu, możesz kupić klasyczną bluzę sportową z kapturem, wykonaną z bawełny i elastanu. Plusem jest że na pewno w niej nie zmarzniesz, jeśli założysz na nią np. kurtkę trekkingową. Jednak będziesz musiał się pogodzić z tym, że nie zapewni ona optymalnej wymiany ciepłego i zimnego powietrza, tym samym twoja skóra będzie mokra, a bluza po jednym treningu będzie musiała wylądować w praniu. Optymalnym wyborem jest

kurtko bluza
kurtko bluza

kurtko bluza lub bluza do biegania z kapturem z mikrofibrą, która zapewni Ci suchą skórę w trakcie i po treningu. Dodatkowym jej atutem jest zaopatrzenie w odblaski, czego raczej nie znajdziesz w bawełnianych sportowych bluzach. Wybierając się na zimowy trening należy zadbać o odpowiedni strój aby był on efektywny, zapewniał utrzymanie ciepłoty ciała na odpowiednim poziomie, tak być w czasie treningu zminimalizował ryzyko odniesienia kontuzji i groźnych urazów.