damska bluza sportowa
Bluzy sportowe

Damska bluza sportowa – jaką wybrać?

Bluza do biegania
Damska bluza sportowa

Damska bluza sportowa to postawa każdego luźnego i niezobowiązującego stroju, która doskonale sprawdza się w bardzo wielu sytuacjach. Obecnie w sklepach można znaleźć całą masę różnych bluz sportowych, a więc naprawdę jest z czego wybierać. Kobiety mogą nosić tego typu ubrania zarówno do pracy, jak i na trening na świeżym powietrzu lub na siłowni, a także na wypad za miasto, na rower czy na spacer z psem. Warto zatem dobrze zastanowić się podczas wyboru odpowiedniej bluzy, do czego tak naprawdę ma nam ona służyć. Wówczas należy również zwrócić uwagę na rodzaj materiału.

Damska bluza sportowa: rodzaje

Bluzy na fitness damskie
Bluzy na fitness damskie

Obecnie, zarówno w sklepach z odzieżą sportową jak i w popularnych sieciówkach można znaleźć całą masę różnego rodzaju bluz z uwagi na fakt, iż panuje obecnie moda na bycie fit, dlatego coraz więcej osób uprawia różnorodne sporty. Aby móc jednak oddać się w pełni aktywności fizycznej trzeba mieć do tego odpowiedni, nie krępujący ruchów i ułatwiający swobodną cyrkulację powietrza sportowy strój. Jednym z elementów takiego stroju jest właśnie damska bluza sportowa.
Bluzy damskie mogą być z kapturem, rozpinane na zamek błyskawiczny, ze stójką pod szyją, a także zakładane przez głowę i w formie kangurka. Do najpowszechniejszych należą bluzy z kapturem i rozpinane na zamek błyskawiczny z uwagi na fakt, iż są one najwygodniejsze. W przypadku, kiedy podczas treningu zapadnie zmrok i zrobi się nam chłodno, wówczas zawsze można założyć kaptur na głowę i zapiąć bluzę aż pod szyję. Natomiast kiedy jest nam zbyt ciepło podczas ćwiczeń można bez problemu bluzę rozpiąć.

Takie bluzy szczególnie lubią panie z długimi włosami, ponieważ podczas ich zakładania nie ma obawy o zniszczenia fryzury czy poplątanie włosów. Bardzo modne w ostatnim czasie są bluzy sportowe damskie z ciekawymi nadrukami na przedzie lub kolorowymi naszywkami, które już z daleka przyciągają wzrok i sprawiają, że nie da się zginąć w szarym tłumie. Należy jednak pamiętać, że damska bluza sportowa do biegania powinna charakteryzować się nieco innym rodzajem materiału, natomiast bluza do ubierania na co dzień, również powinna być wykonana z innej tkaniny. Masz butik odzieżowy i chcesz kupić sportowe bluzy damskie w hurcie? Z wielką przyjemnością zrobisz to w najlepszej hurtowni online – Factoryprice.eu. W tym miejscy zawsze możesz liczyć na duży wybór i przystępne ceny. Więc nie zwlekaj, wystarczy kilka kliknięć i gotowe!

Bluzy damskie i rodzaje tkanin, z których są one wykonane

Bluzy na fitness damskie będą wykonane z nieco innej tkaniny niż te modele, które przeznaczone są do zakładania na co dzień. Poniżej można znaleźć najpopularniejsze tkaniny, z których producenci szyją najczęściej bluzy sportowe damskie.

1. Poliester

Obecnie najwięcej ubrań sportowych szyje się właśnie z poliestru z uwagi na fakt, iż jest on niezwykle praktyczny i funkcjonalny. Nie chłonie on wody, dlatego nawet w przypadku, kiedy sportowiec spoci się podczas treningu, to nie czuje on wilgoci ani chłodu. Ponadto pod wpływem działania promieni słonecznych poliester nie traci swoich najczęściej intensywnych barw, ani nie blaknie. Do bluz i innych ubrań wykonywanych z tego materiału najczęściej dodaje się domieszkę elastanu, aby materiał jeszcze lepiej dopasowywał się do kobiecego ciała i był bardziej elastyczny. W ubraniach uszytych z poliestru można swobodnie ćwiczyć zarówno na siłowni, jak i na zewnątrz. Nie krępuje on naszych ruchów i doskonale sprawdza się w każdej sytuacji.

2. Polipropylen

Materiał ten należy do tkanin syntetycznych. Jest materiałem bardzo lekkim, jednak niestety bardzo szkodzi mu promieniowanie UV. Posiada on kanaliki kapilarne, które są odpowiedzialne za odprowadzanie wody podczas treningu. Często do składu materiału dodaje się jon

Bluzy sportowe damskie
Bluzy sportowe damskie

y srebra, które eliminują zapach potu, a także działają przeciwbakteryjnie. Materiał ten bardzo chętnie stosuje się do produkcji odzieży termoaktywnej.

3. Membrany sportowe

Wchodząc do sklepu dla sportowców można spotkać się ze specjalistyczną odzieżą wykonaną z różnych membran sportowych. Jest to materiał, z którego uszyte są ubrania dedykowane osobom bardzo intensywnie i profesjonalnie ćwiczącym. Zawiera on pory mikroskopijnych rozmiarów, które nie przepuszczają wody, ale tym samym pozwalają skórze oddychać. Ponadto należy zaznaczyć, że jest to tkanina bardzo lekką, która doskonale chroni przed deszczem i wiatrem.

4. Bawełna

Bluzy z bawełny są idealnym rozwiązaniem dla osób, które uprawiają mało intensywne treningi, takie joga lub pilates. Nie tylko są one bardzo wygodne i świetnie się naciągają, ale również doskonale się prezentują. Bluzy wykonane z bawełny idealnie chronią przed chłodem i wiatrem zapewniając przyjemne ciepło w każdej sytuacji. Takie bluzy można również nosić na co dzień – do pracy lub na uczelnię, a także na weekendowe wypady za miasto. Można się w nie również zawinąć zimą, kiedy za oknem pogoda nie nastraja do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Wówczas damska bluza sportowa z bawełny świetnie sprawdzi się w roli miłego okrycia wierzchniego.

5. Polar

Jednym z najpopularniejszych wyborów w przypadku bluz zarówno damskich jak i męskich jest polar. Jest on bardzo przyjemny w dotyku, bardzo szybko wysycha po praniu lub po zmoczeniu przez deszcz, a także zapewnia komfortowe ciepło, jednocześnie pozwalając skórze na swobodne oddychanie. Polary damskie najczęściej można spotkać w formie bluzy rozpinanej na zamek błyskawiczny. Ponadto występują one w bardzo wielu różnych kolorach.