Bluza do fitnessu
Bluzy sportowe

Jak kobieta powinna się ubrać na siłownię/fitness?

Siłownie i wszelkiego rodzaju aktywności grupowe w postaci zajęć yogi, fitness czy nawet crossfit, zyskują z każdym miesiącem na popularności. Co prawda największe zainteresowanie tego typu ofertami można zauważyć na początku roku – realizacja postanowień noworocznych, oraz przed wakacjami – chęć posiadania idealnej sylwetki, to również w innych okresach może być ciężko o wolne miejsce treningowe. Jak kobieta powinna być jednak ubrana na siłownię lub zajęcia fitness? Czy wybrany strój wpływa na wygodę uczestniczenia w zajęciach i może w jakiś sposób przełożyć się na osiągane wyniki oraz rezultaty?

Już na samym początku warto wyraźnie zaznaczyć, że de facto wybrany ubiór nie odpowiada za efekty ćwiczeń, a niemal wszystko zależy tutaj od naszej determinacji i zaangażowania w wykonywane ćwiczenia, to jednak w praktyce wybór odpowiedniego stroju znacznie ułatwia zaangażowanie się we wszystkie zajęcia lub samodzielne podejmowanie ćwiczeń na siłowni. Tym samym decydując się na strój do fitnessu lub siłowni powinniśmy postawić przede wszystkim na wygodę i uniwersalność, a dopiero w dalszej kolejności własny image. Nie znaczy to jednak, że w stroju na siłownię mamy prezentować się źle!

Obuwie

Pomimo tego, że buty są stosunkowo niewielkim elementem ubioru, to w przypadku ćwiczeń fizycznych – tak na siłowni, jak i podczas grupowych zajęć fitness, są najważniejszym elementem. To one gwarantują nam odpowiednią przyczepność do podłoża, a zarazem wygodę wykonywania wszystkich ćwiczeń. Wybierając się do sklepu sportowego warto rozglądać się za modelami przeznaczonymi stricte do ćwiczeń w warunkach zamkniętej hali. Producenci obuwia stosują różnego rodzaju bieżniki oraz mieszkankę gumową, a tym samym obuwie do górskich biegów nie sprawdzi się za dobrze na klimatyzowanej hali siłowni i odwrotnie.
Warto postawić na buty z przewiewnych materiałów, jak chociażby przynajmniej posiadające elementy z bawełny, bądź siatki. Zaletą dobrych butów na siłownię jest także amortyzowana podeszwa odciążająca nasze stawy oraz wyjmowana wkładka w celu zachowania odpowiedniej higieny obuwia (nie jest to takie oczywiste!).

Bluza do fitnessu
Bluza do fitnessu

Bluza do fitnessu

Drugim z elementów po obuwiu jest górna cześć garderoby obejmująca koszulkę oraz ewentualnie bluzę. Ze względu na warunki panujące na siłowniach oraz salach fitness, znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakupienie sportowej bluzy i traktowanie jej jako jedynego odzienia górnej części ciała (nie licząc oczywiście sportowego stanika). Co prawda w Internecie znajdziemy wiele opinii kobiet dotyczących tego, że i bez sportowego stanika można z powodzeniem wykonywać ćwiczenia fizyczne, to jednak znacznie poprawia on komfort ćwiczeń.

Grupowe ćwiczenia „na zewnątrz”?

Bluza sportowa damska
Bluza sportowa damska

Coraz więcej siłowni organizuje również grupowe ćwiczenia „na zewnątrz” budynków wykorzystując do tego parki i skwery miejskie. Ubiór w takim przypadku należy dopasować do warunków pogodowych, a w szczególności temperatury zewnętrznej. Bluza sportowa

 polar damski
polar damski

damska będzie tutaj najlepszym wyborem. Jeżeli jednak zależy nam na większym komforcie termicznym można ubrać bieliznę termoaktywną, a następnie polar damski.

Spodnie czy spodenki

Ostatnim elementem stroju na siłownię są spodnie lub spodenki. Znacznie lepiej sprawdzają się tutaj spodnie o dopasowanych krojach, które jednak zapewniają swobodę ruchów – wybierajmy materiały elastyczne lub przynajmniej takie spodnie, które w swoim składzie posiadają odrobinę elastanu.

Długie, czy krótkie?

Podstawowym pytaniem jest jednak to, jakiej długości spodnie na siłownię lub zajęcia fitness wybrać. Wbrew pozorom wybór powinien być dokonywany nie tylko w oparciu o temperaturę i uczucie komfortu cieplnego, ale również o własne preferencje. Wiele kobiet czuje się niekomfortowo w krótkich spodenkach – wtedy znacznie lepiej sprawdzą się sportowe legginsy czy nawet dopasowane dresy.

Pakujemy się do torby

Cały strój na siłownię warto spakować do podręcznej, sportowej torby. Wiele siłowni w momencie zakupu karnetu oferuje za darmo torby ze swoim logo, bądź rozdaje je w ramach okresowych promocji. Jeżeli tym samym nie posiadamy torby sportowej, nie powinniśmy się tym w żaden sposób martwić. Jednocześnie samodzielny zakup torby sportowej, która z powodzeniem sprawdzi się jako torba na siłownię, to wydatek już od kilkunastu złotych. W przypadku większych toreb lub toreb markowych, wydatek może być jednak znacznie wyższy.

Czy w stroju na siłownię można wyglądać dobrze?

Przeglądając zdjęcia celebrytek oraz trenerek fitness, można napisać tylko jedno – oczywiście, że tak! Nie ma tutaj znaczenia nasza postura, ale dobre dobranie odzienia.

Dobry strój na siłownię dla każdego!

Podsumowując, wybór stroju na siłownię lub zajęcia fitness z jednej strony powinien być wyborem stricte indywidualnym biorącym pod uwagę komfort cieplny oraz własne preferencje dotyczące długości stroju i eksponowania własnego ciała, a z drugiej strony wygodę ćwiczeń. Znacznie lepiej sprawdzają się tutaj ubrania dopasowane do sylwetki niż luźne T-shirty z kolorowymi nadrukami na całej powierzchni.

Prowadzisz butik odzieżowy i doszedłeś do wniosku, że chcesz mieć w swojej ofercie kolekcję sportową? Świetny pomysł! Aktywny tryb życia jest coraz bardziej popularny, a kobiety chcą modnie wyglądać nawet na siłowni. Wszystkie niezbędne elementy do tworzenia sportowej stylizacji od zera znajdziesz na Factoryprice.eu. Jest to najlepsza hurtownia odzieży sportowej, w której zawsze możesz liczyć na duży wybór i przystępne ceny. Sprawdź sam!